Leasing online

Co to jest leasing?

Leasing to forma finansowania, która pozwala na korzystanie z przedmiotu leasingu, w zamian za comiesięczne opłaty. Po zakończeniu umowy leasingowej, istnieje możliwość wykupienia lub zwrotu przedmiotu leasingu.

Czym różni się leasing finansowy od leasingu operacyjnego?

Leasing finansowy pozwala na finansowanie zakupu środka trwałego z zamiarem przejęcia go na własność po zakończeniu umowy. W tej formie, VAT jest opłacony z góry, wraz z pierwszą ratą, a amortyzacji dokonuje leasingobiorca.

 

Leasing operacyjny to rodzaj wynajmu środka trwałego na określony czas, przy czym VAT jest doliczany do każdej raty leasingowej, a amortyzacji dokonuje leasingodawca. W obu przypadkach Klient ma możliwość nabycia przedmiotu po zakończeniu umowy.

Ponadto, w leasingu operacyjnym możesz sfinansować wyłącznie towary z 23% stawką VAT.

Jak złożyć wniosek?

Kliknij w przycisk „Złóż wniosek
KROK 1 – Wpisz cenę brutto towaru, o który wnioskujesz, wybierz kategorię towaru, oraz ustaw stawkę VAT. Następnie wybierz okres spłaty i wysokość opłaty wstępnej. Przejdź dalej.
KROK 2 – Wklej link do towaru na stronie sprzedawcy i wpisz cenę jednostkową towaru.
KROK 3 – Wpisz NIP firmy i kliknij „Pobierz dane z GUS”, następnie wypełnij puste pola – z danymi kontaktowymi, z danymi reprezentanta. W ostatnich dwóch polach, wgraj dowolny rachunek na firmę i potwierdź swój numer telefonu.
KROK 4 – Sprawdź poprawność wprowadzonych danych, zaznacz zgody i wyślij wniosek do decyzji.

Kto może skorzystać z leasingu?

O leasing może ubiegać się każdy, kto prowadzi działalność gospodarczą. Nie ma tutaj znaczenia typ prowadzonej działalności.

Jaka jest długość standardowej umowy leasingowej?

Dla leasingu operacyjnego standardowe umowy mogą trwać od 24 do 60 miesięcy, natomiast w przypadku leasingu finansowego jesteśmy elastyczni i dopasowujemy okres umowy do indywidualnych potrzeb klienta.

Jaki jest wkład własny do leasingu?

W leasingu finansowym to klient dobiera dogodną dla niego wpłatę własną, minimalnie 1%.
W leasingu operacyjnym, opłata wstępna wynosi od 10 do 30%

Czy w leasingu rata jest stała?

W leasingu finansowym - rata nie zmieni się przez cały okres trwania umowy.
W leasingu operacyjnym – rata stała lub zmienna, w zależności od stawki WIBOR.

Kto ubezpiecza przedmiot leasingu?

Leasingobiorca zobowiązany jest we własnym zakresie ubezpieczyć przedmiot leasingu. W przypadku, gdy leasingobiorca nie dopełni o ubezpieczenia przedmiotu leasingu oraz dojdzie do zaistnienia szkody, zostanie obciążony kosztami naprawy. Warto podkreślić, iż własność przedmiotu leasingu pozostaje w gestii firmy leasingowej.

iLease – tak przejrzysty, jak zarządzanie przez panel klienta.

Chcesz mieć kontrolę nad swoimi leasingami? W panelu klienta masz wszystkie funkcje, które zapewnią Ci proste i przejrzyste zarządzanie leasingami.

Tu możesz: wziąć następny leasing, sprawdzić harmonogram spłat, wygenerować potrzebne dokumenty itp. Dostęp do panelu klienta otrzymujesz w momencie, gdy bierzesz pierwszy leasing.

Przejdź do panelu klienta